Õpime tõhusat jooksutehnikat: kehahoiak ja sammu tehnika, mis võimaldab energiat säästa üleliigsete pingete arvelt ja keskenduda jooksule, valides endale sobilik pingutuse/pulsi toon. Päris tihti on algajatel jooksjatel murekohaks just see, et pulss läheb kohe üles ja sedasi ei olegi jaksu pikalt vastu pidada. Tulemuseks motivatsiooni langus ja arvamus "jooks pole minu jaoks". Tegelikult on aga vaja teada põhitõdesid, kuidas kehahoiak ja sammu tehnika teha ökonoomseks ja saabki madalama pulsiga kauem kesta ning jooksu nautida!
Õpime ka sprindi tehnikat, teeme jooksutehnika harjutusi ja kasutame erinevaid võtteid, mille kaudu arendada enda kiiruslikke võimeid.
Tund algab soojendusega, põhiosas keskendume vastavalt osalejate tasemele kas baastehnika õppimisele või kiiruslike elementide arendamisele. Trenni teises osas teeme harjutusi kerelihastele, mis toetab jooksuasendi hoidmist. Treening lõppeb venitusega.
 

Kellele see treening sobib?

Treening sobib vanuses 15-50.a., nii meestele kui naistele. Oodatud on igal tasemel jooksuhuvilised, treeningu harjutused sätime vastavalt osalejatele, et kõik saaksid tunnis enda jaoks väärtuslikku sisu.
 

Kellele treening ei sobi?

Treening ei sobi tõsisemate vigastuste, liigeste või südame- ja veresoonkonna probleemide korral.
 

Treeningriietus

Painduva tallaga spordijalanõud (välisjalanõud), riietus vastavalt ilmastikule, soovitatavalt kihiti.
 

Mida kaasa võtta?

Joogipudel ja avatud meel.
 

Teadmiseks

Vähemalt 2 tundi enne treeningu algust ei ole soovitav süüa tugevat einet, samuti ei tohiks treenida tühja kõhuga. Seega tasuks süüa enne trenni algust midagi kerget. Pärast treeningut peaks söögikorrani ootama vähemalt 30 minutit. Päeva jooksul tuleks tarbida piisavalt vett.
 
! Treening toimub Spordikompleksi staadioniala. Koha broneerimiseks helista administraatorile või kirjuta admin@tabasalusport.ee.