VÕRKPALL

Tänapäeval väga levinud pallimäng, kus 2 võistkonda võistlevad võrguga poolitatud väljakul. Üks vähestest pallimängudest, kus mängijal puudub vahetu kontakt vastasvõistkonnaga.

Millega on tegu?

Mängu eesmärgiks on saata pall üle võrgu vastaspoole mängijate väljakule nii, et see maanduks vastase väljapoolel, läheks vastasmängija puudutusest väljaku piiridest välja või vastasmängija eksiks reeglite vastu.

Mis varustust on vaja?

Väljakut (mõõtmed: 18x9) poolitav võrk (9.5-10m pikk ja 1m lai, meestel 2.43m ja naistel 2.24m kõrgel ning äärtes 1.8m pikkused antennid) ja võrkpalli.

Mis on mängureeglid?

  • Väljakul korraga kummalgi võistkonnal 6 mängijat, kes asetsevad pallinguhetkel kindlas järjekorras - 3 ees ja 3 taga. Iga kord, kui saadakse pallingu õigus, nihkuvad kõik võistlejad päripäeva ühe koha võrra edasi. Mängus võib teha kuni 6 vahetust siis, kui kohtunik vilistab.

  • Pall pannakse mängu otsajoone tagant löögiga üle võrgu vastasvõistkonna väljakupoolele (palling ehk serv).

  • Tagasi lüües ei tohi mängijad palli üle kolme korra puudutada. Palli mängitakse seni, kuni see puudutab väljakut, läheb väljakult välja (auti) või eksitakse reeglite vastu.

  • Mängu võitmiseks on vaja võita 3 geimi kolmest, neljast või viiest. 

Tabasalu korraldab noortele võrkpallitrenne Huviharidus ja Noorsootöö SA.

Võrkpalli saab mängida nii Tabasalu Spordikompleksi Pallisaalis, kui ka Harkujärve- ja Muraste Spordihoonetes. Kahes viimases käivad koos mängimas harrastajad. Kõikides saalides olemas võrgud ja pall. Vt ka hinnakirja.

Lisainfo: info@tabasalusport.ee