Zumba® Gold - pühapäeviti kell 17:00-18:00 sulgpallisaalis

Tantsides vormi

Zumba® Gold on rõõmus tantsuline treening, mis sarnaneb Zumba Fitnessile aga selles trennis me ei hüppa, sammud on lihtsamad ja sammude kombinatsioone on vähem.

Muusika ja meeleolu on selles trennis sama rõõmus kui Zumba Fitnessis, kuigi muusika on veidi vaiksem! Teeme aga kõike lihtsalt veidi vähem hoogsalt, rohkem kontrollitult ning hoiame oma keha suurtest põrutustest. Tunni ajal jälgib treener trennis olevaid inimesi hoolsalt ja sätib tempo täpselt grupi vajadusi arvestades. Samuti räägib treener saalis oleva rahvaga, et kontrollida, et tempo pole läinud liiga suureks. Zumba Gold tund algab kava tutvustamisega, treener näitab ette rahulikult samme ja kes teeb kaasa see teeb, kes mitte, see mitte. Tutvustusele järgneb  tavapärane soojendus. Esimesed üks või kaks lugu me justkui ei tantsikski. Teeme liigutusi, mis soojendavad muusika saatel keha üles. Kui keha on valmis, siis alustame tantsulise osaga ning tunni lõpus on kaks lugu venituseks ning tasakaaluharjutusteks.

Kellele see treening sobib?

Zumba Gold sobib inimesele, kes pole varem trennis käinud, veidi vanematele inimestele, beebiootuse ajal, ülekaalulistele ja ka siis, kui jalad ei taha põrutamist. Muuhulgas on täheldatud, et see aitab depressioonist jagu saada.

Kellele see treening ei sobi?

Treening ei sobi tõsisemate vigastuste, liigeste või südame- ja veresoonkonna probleemide korral.

Treeningriietus ja mida treeningusse kaasa võtta?

Mugav sportlik riietus, saalitreeningu jalatsid ja kindlasti veepudel.

Miks peaks veepudeli alati trenni kaasa võtma?

  • Füüsilise pingutuse korral toodab keha soojust kümme korda rohkem kui tavaolukorras. Inimene higistab siis palju ja organism kaotab vedelikku. 
  • Kui keha vedelikukaotus on suur, halveneb verevarustus ja langeb töövõime. 

Lahendus:

  • Joo 5–10 minutit enne trenni algust umbes 200 ml vett. 
  • Tunnise treeningu ajal joo regulaarselt paari lonksu haaval 300–500 ml puhast vett.
  • Vee tarbimise kogus sõltub inimesest ja treeningu iseloomust. 

Treener: Maiu Väli

Fotod: Rene Jakobson