Kontakt PÜSIKLIENDID Kinkekaart HINNAKIRI Üldtingimused Huvitavat Personal Heategevus
 
Info ja registreerimine

Kooli 1b, Tabasalu 76901
Telefon:  60 32 166 (administraator)
E-post:   info@tabasalusport.ee


HATHA jooga - 2016/2017 hooaeg LÕPETATUD

Prindi leht

Treener: Liisi Karbe

Trenn toimub: idamaises saalis

Jooga  pärineb tuhandete aastate tagusest Indiast, kui mungad mõtlesid välja harjutuste jada, et oma keha elus hoida. Harjutused ei tohtinud olla liiga aktiivsed, et need ei takistaks munkasid mediteerimisel. Klassikalise Hatha jooga  tõi lihtrahvani 20. sajandil arst Swami Sivananda.  Ning ta on pannud paika viis jooga põhitõde:

  • Korralik harjutus
  • Korralik hingamine
  • Korralik lõõgastus
  • Korralik dieet
  • Positiivne mõtlemine ja meditatsioon

Sõna “Hatha”  tähendabki sõna sõnalt “kombinatsioon” või “summa”.  

Hatha jooga tund on kombinatsioon hingamis harjutustest ja asanatest – püsivatest, staatilistest poosidest. Tund lõppeb lõpulõõgastusega. Jooga sobib igas eas ja igas füüsilises vormis tegijale – harjutustel on erinevad variatsioonid, mida saab kohandada vastavalt võimetele. Jooga harjutuste eesmärk on siseorganite stimuleerimine asanate abil. Lisaks füüsilisele kasutegurile on jooga suurepärane viis vaimu ja mõtete tasakaalustamiseks. Tunnis keskendume hingamisele, mis aitab olla kohal just selles hetkes ja jätta päevased mured kas või korrakski ukse taha ja  peast eemale.

Seega on jooga suurepärane viis hoida keha heas vormis ja  vähendada stressi mõju.

 

Liisi on terve elu aktiivne spordi- ja tantsuinimene olnud.  Kuid kuna jooksmine ja tantsimine seljaprobleemidele kasu ei teinud leidis Ta ühel päeval tee ka joogani. Ta on saanud joogast palju abi nii stressile, kui füüsiliste probleemidele ning pärast aastast praktiseerimist käis Ta ka Indias Ashramis jooga õpetaja paberit omandamas.  Kaks aastat andis Ta jooga tunde Tenerife randades ning Eestisse tagasi kolides asus õppima ka Tai massaaži, mida kutsutakse ka „laiskade inimeste joogaks“. Nüüd annabki Liisi Hatha jooga, laste jooga tunde ning suvel ka SUP-joogat ja elu ilma joogata ette ei kujutaks :)

Hoia Liisi tegemistel silma peal ka läbi FB: Liisify. Jooga & Massaz 


Imago.ee